Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbı Kursu / 1-2 Haziran İSTANBUL

Değerli meslektaşlarımız,

Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (KLİMUD) ve Türkiye Kan Merkezleri ve Transfüzyon Derneği (TKMTD) işbirliği ile  1-2 Haziran 2024 tarihleri arasında TKMTD Dernek Merkezi İstanbul 'da “Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbı Kursu” düzenlenecektir.

Kursumuzun amacı Transfüzyon Merkezi sorumlusu olan Tıbbi Mikrobiyoloji uzmanları başta olmak üzere, uzmanlarımızın Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanlık Eğitimi ÇEM’ında yer alan “Kan Bankacılığı” eğitimini desteklemek ve uzmanlarımızın bu alandaki yetkinliklerini arttırmaktır. Eğitimin kapsamı, Transfüzyon Merkezi’nde görev yapan Tıbbi Mikrobiyoloji uzmanlarının görev ve sorumluluklarını açıklayan mevzuat ve rehberler, transfüzyonla ilişkili temel immünolojik süreçler, immünohematoloji laboratuvar uygulamaları, kan bağışçısı tarama testleri, kan bileşenleri, transfüzyon uygulamaları, transfüzyon reaksiyonları ve hemovijilans uygulamalarından oluşmaktadır. Kursumuzda Transfüzyon Merkezi (TM) sorumlusu hekim kökenli tıbbi mikrobiyoloji uzmanlarına öncelik verilecektir.

Detaylı kurs programı ve kurs başvuru formu ekte bulunmaktadır. Başvuru formunu doldurup  klimud@gmail.com adresine mail atmanızı takiben sizinle iletişime geçilecektir.

Kursumuzda birlikte olabilmek dileğiyle, saygı ve sevgilerimizi sunarız.

KLİMUD ve TKMTD Kurs Düzenleme Kurulu adına

KURS BİLGİLERİ

Kurs Yeri: Türkiye Kan Merkezleri ve Transfüzyon Derneği, Koşuyolu Mah. Salih Omurtak Sok. No:18/1, Kadıköy İSTANBUL
Kurs Kontenjanı: 30 kişi
Kurs Sorumlusu: Dr. Öğr. Üyesi Hülya BİLGEN ,Dr. Öğr. Üyesi Başak ADAKLI AKSOY
Kurs Ücreti: 3.500 TL + KDV  (KDV bedeli %20'dir)
Kurs Programı İçin Tıklayınız
Kurs Başvuru Formu İçin Tıklayınız
Başvuru Formu Gönderme Adresi: klimud@gmail.com

Comments are closed.

20240615